Arabesque

dance academy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur at vero adipiscing elit, sed do eiusmod.

Karolina Lenarcik

Cuda są tylko wewnątrz

„Motywacja jest tym, co pozwala zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać.”

Gorsze momenty, kryzysy, chwile zwątpienia są potrzebne do wzrostu i rozwoju. Co pomaga nam podnieść się z powrotem na nogi? Ja zawsze myślę sobie o tym, dlaczego zaczęłam robić to, co robię, ile pięknych momentów już przeżyłam, ile mnie to kosztowało, jaką drogę przebyłam i gdzie teraz jestem. Wyrzeczenia są rzeczą, która dotyczy nas wszystkich. Zawsze musimy coś odpuścić, żeby zrobić coś innego. Czasem boimy się porażki, że wyrzekając się niektórych rzeczy i tak nie odniesiemy sukcesu, a to, co poświęciliśmy pójdzie „na marne”. Nigdy w życiu! Cierpliwość oraz wiara w siebie i swoje możliwości pokazują, że nie warto się poddawać, bo „wszystko jest po coś”.

Jeśli mamy kryzys warto skupić się na szukaniu rozwiązań, a nie na myśleniu o problemach. Poszukajcie inspiracji, kogoś lub czegoś, co będzie Waszym wzmocnieniem. Popracujcie nad mową wewnętrzną, która pomaga walczyć z negatywnymi myślami i załamaniami. Skorzystajcie z pomocy Waszych bliskich – rodziny, znajomych. Wsparcie najbliższych, rozmowa z nimi, dzień wolny spędzony z nimi – to rzeczy, które pomogą nam pokonać kryzys.

Ale przede wszystkim słuchajcie swojego ciała. Jeśli mówi Wam, że jest zmęczone – zróbcie przerwę, weźcie dzień wolnego i skupcie się na sobie i odpoczynku. Jeśli nie macie motywacji, pomyślcie o uczuciu po treningu, na który nie chcieliście iść i nie chcieliście ćwiczyć. To jedna z wewnętrznych nagród, takich jak przyjemność, pasja, które każdy odczuwa na swój sposób.

Motywacja jest czynnikiem pobudzającym do działania, gotowością do wydatkowania energii, chęci do ciężkiej pracy mimo zmęczenia, bólu czy nudy. Motywacja jest naszą siłą napędowa do działania.

Nie trzeba być lepszym od innych, trzeba być lepszym od siebie z dnia wczorajszego.