Arabesque

dance academy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur at vero adipiscing elit, sed do eiusmod.

Karolina Lenarcik

Krytyka otacza nas dookoła

Jesteśmy narażeni na krytykę wszystkich dookoła codziennie. W sportowym świecie zawodnicy są nieustannie poddawani ocenie – przez trenerów, sędziów, widzów oraz samych siebie.

Ważne jest, aby nieustannie się rozwijać i nawet z najtrudniejszych sytuacji wynieść coś dla siebie i wyjść z nich silniejszym.

51
41

Krytyka była, jest i będzie zawsze. Przez całe życie spotyka się ludzi, którym zawsze coś, co robimy, nie będzie pasować. Nie wolno zapominać o swoich mocnych stronach i swojej wartości. Trzeba wiedzieć, co z danego komentarza drugiej osoby wziąć do siebie, a co „wpuścić jednym uchem i wypuścić drugim”. Wiele osób, które dopuszczają się krytyki, nie wie nic o naszym życiu i sytuacji w danej chwili. Warto skonsultować się z bliską, zaufaną osobą, która szczerze może nam opisać daną sytuację i naszą postawę w niej. Konstruktywna krytyka jest czymś niesamowicie ważnym. Słysząc takie komentarze od ludzi, szczególnie od osób, które są dla nas autorytetem, np. od trenerów czy rodziców, możemy wynieść wiele cennych wskazówek, co do naszego dalszego rozwoju, co robimy dobrze, a na co zwrócić uwagę i nad czym popracować, aby być lepszym człowiekiem i zawodnikiem.