Arabesque

dance academy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur at vero adipiscing elit, sed do eiusmod.

Karolina Lenarcik

Always learning

„Aby wykorzystać swój prawdziwy potencjał, musisz najpierw odkryć, co cię ogranicza, a później musisz mieć odwagę, aby z tymi ograniczeniami wygrać”. Picabo Street, narciarka alpejska

Od zawsze rozwój osobisty i nauka były u mnie na pierwszym miejscu. Oczywiście, edukacja szkolna jest ważna, ale nie o tej nauce tu mówię. Nauka nowych rzeczy, poszerzanie swojej wiedzy i poznawanie nowych zagadnień, tematów. Od zawsze byłam osobą, która lubiła się uczyć, a czytanie książek, artykułów, robienie notatek było dla mnie przyjemnością. Wybrałam studia, na których jestem, ze względu na to, że bardzo interesował mnie ten kierunek, to, co miał mi do zaoferowania i czego mogłam się tam dowiedzieć.
Oczywiście mój tryb życia i plan tygodnia nie zawsze pozwala na codzienne czytanie książek czy filmów edukacyjnych. Ale mój sposób pracy i funkcjonowania nauczył mnie organizacji i wykorzystywania każdej wolnej chwili produktywnie. Dlatego na przykład podczas podróży pociągiem na warsztaty do innego miasta czytam książki oraz „ogarniam” sprawy, na które nie było czasu przez ostatnie kilka dni. W drodze samochodem po Warszawie między zajęciami słucham podcastów, najczęściej związanych ze sportem, psychiką i rozwojem osobistym.
Od dwóch lat regularnie biorę udział w różnych szkoleniach i kursach. Dwa lata temu ukończyłam Intensywny Kurs Instruktorski w Egurrola Dance Studio, podczas którego zostałam instruktorem tańca jazzowego. W zeszłym roku ukończyłam szkolenie „Przygotowanie motoryczne tancerzy Level 1 i Level 2” Beaty Nawrot oraz szkolenie #TrainLikeDancers Beaty Nawrot „Emotions – Body – Brain Edition Psychologia Ruchu i Świadomość Ciała”, a także zostałam instruktorem pilatesu na macie, rownież pod opieką Beaty. Od tego roku udzielam się w Kole Naukowym Psychologii Sportu na SWPS.
Ostatnie kilka dni były bardzo pracowite, jeśli chodzi o rozwój i edukację, ale nie tylko. Przede mną mistrzostwa Polski, więc intensywność i ilość treningów rośnie i proporcjonalnie rośnie również zmęczenie. Ale to nie powstrzymało mnie przed szkoleniem się i szukaniem sposobów na powiększenie moich zasobów wiedzy. Tydzień temu w weekend ukończyłam Level 3 wspomnianego wcześniej szkolenia „Przygotowania motorycznego tancerzy” prowadzonego przez Beatę Nawrot i Daniela Szymańskiego. Ogromna dawka wiedzy, a także praktyki w zakresie budowania siły u tancerzy. Jako wieloletnia tancerka doskonale zdaję sobie sprawę jak ważni są specjaliści z różnych dziedzin w zakresie tańca. I ogromnie cieszę się, że coraz więcej tych specjalistów się pojawia i edukuje młodych trenerów w zakresie kształtowania całokształtu tancerzy. Szkolenie było niesamowicie intensywne, ale aby widzieć efekty, trzeba przełożyć zdobytą wiedzę na praktykę i działanie. Ja już nie mogę się doczekać, żeby wdrażać w trening moich podopiecznych jak i swój nowe zagadnienia i ćwiczenia.
Zdradzę Wam, że jestem w trakcie kolejnego super ekscytującego szkolenia, ale o tym dowiecie się, gdy to całe szkolenie będzie już za mną 🙂

Buziaki!
Karoo